SILVER & METAL / Silver / Fish tableware 15539309
nr 1553 9309
FISH TABLEWARE
28, 19th century, various models, nickel silver. Length: 17-28, 5,
28,1800-tal, olika modeller, nysilver. Längd: 17-28,5
600
Monday July 31 2023
at 20:10:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.